Gmina Kąkolewnica: Pamiątkowa tablica od prezydenta

  • 23.08.2020, 12:17
  • (joan)
Gmina Kąkolewnica: Pamiątkowa tablica od prezydenta
17 sierpnia grupa kawalerii majora Jaworskiego stoczyła pod Kąkolewnicą zwycięski bój z bolszewikami - to wydarzenie upamiętniła tablica, którą wójt Anna Mróz otrzymała z rąk prezydenta RP.

Wydarzenie wiąże się z inicjatywa Kancelarii Prezydenta, by uhonorować samorządy, w których miały miejsce wydarzenia związane z Bitwą Warszawską, której setna rocznice obchodzimy w tym roku.

Kąkolewnica znalazła się wśród 89 takich samorządów. Wójt odebrała tablicę z rąk Andrzeja Dudy w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. - To był nas czas niezwykle chwalebny i dlatego setna rocznica wielkiej wiktorii warszawskiej, jest dla naszego bytu państwowego, dla naszej historii, dla wychowywania młodzieży i przyszłych pokoleń, tak niezwykle ważna – mówił prezydent Andrzej Duda.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe