Biała Podlaska: Nie chcą remontu w obawie przed wirusem

  • 26.08.2020, 12:21
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Nie chcą remontu w obawie przed wirusem
Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Kolejowej poprosili bialski sanepid o interwencję. Chcą by wpłynął na przełożenie terminu prac remontowych związanych z instalacją wodno – kanalizacyjną. Boją się, że to narazi ich na zakażenie Sars-Cov-2.

- Zachodzi uzasadnione ryzyko przeniesienia wirusa do mieszkań w trakcie remontowanych instalacji – twierdzą mieszkańcy wspólnoty i piszą pismo do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej. - Wnosimy o przeniesienie planu robót na czas, kiedy warunki sanitarne będą bardziej do tego dogodne, czyli do czasu zmniejszenia się w sposób znaczący zagrożenia zakażeniem wirusem Covid – 19 – napisali mieszkańcy wspólnoty Kolejowa 16-18.

Sanepid w odpowiedzi podkreśla, że nie posiada uprawnień do przełożenia zaplanowanych robót remontowych instalacji wodno – kanalizacyjnych. - Decyzję o remoncie podejmuje zarządca budynku. Niemniej jednak obowiązkiem Biura Obsługi Nieruchomości jest uwzględnienie ryzyka zdrowotnego mieszkańców bloku w trakcie epidemii – informuje Marcin Nowik, dyrektor PSSE w Białej Podlaskiej. - Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla zarządzających budynkami mieszkalnymi, zalecane jest odłożenie wizyt pracowników technicznych w lokalach w przypadku , gdy wizyta nie ma charakteru interwencyjnego. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 25 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jamja
Jamja 27.08.2020, 17:36
Kurfa poieby
Mat
Mat 27.08.2020, 13:12
Co te ludzie wymyslaja

Pozostałe