Łosice: Oluś walczy z nowotworem

  • 26.08.2020, 18:51
  • Joanna Gąska
Łosice: Oluś walczy z nowotworem KPP Łosice
Niespełna roczny Olek, syn łosickiego policjanta jest już po czwartym cyklu wyniszczającej chemioterapii i kilku operacjach. Kolejne zabiegi spowodowały, że maluch wszystkiego musi się uczyć od początku, co wymaga żmudnej, długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Rodzice apelują o pomoc.

Olek i jego brat bliźniak urodzili się w 36 tygodniu ciąży w sierpniu 2019 roku jako zdrowi i długo wyczekiwani chłopcy. Z racji ciąży mnogiej i wcześniactwa od narodzin byli pod stałą opieką lekarzy. Bliźniacy rozwijali się wzorowo, aż do 30 kwietnia kiedy podczas rutynowego badania USG główki Olka doktor zauważyła coś niepokojącego. - Od razu otrzymaliśmy skierowanie do szpitala im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie na oddział neurochirurgii – wspomina mama Olka, Paulina Jasińska. - Tam już wszystko potoczyło się błyskawicznie. Najpierw tomografia, później rezonans magnetyczny.

Okazało się, że Oluś ma ogromnego guza o wielkości 6 cm w prawej komorze mózgu i że potrzebna jest pilna operacja ratująca jego życie. Pierwszą przeprowadzono już kilka dni po badaniach - 6 maja. W jej wyniku udało się usunąć  1/3 guza oraz pobrać materiał do badań. - Po dwóch dniach przyszedł wynik i kolejny cios – rak splotu naczyniówkowego w najgorszym stopniu złośliwości, bardzo rzadki i agresywny nowotwór zaatakował tak malutkie dziecko. Byliśmy przerażeni – dodaje mama chłopczyka. 

Maluch po operacji przebywał na oddziale intensywnej terapii. Kolejna operacja odbyła się tydzień później 11 maja i trwała jeszcze dłużej niż pierwsza. Po prawie 9 godzinach lekarzom udało się usunąć całość guza. Następnie mały pacjent trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie wdrożono mu leczenie onkologiczne. Olek jest obecnie w trakcie czwartego cyklu chemioterapii. Po drodze doszło jeszcze zakażenie dojścia centralnego. Chłopiec musiał przejść kolejne zabiegi operacyjne.

Rodzice robią wszystko, żeby Oluś był zdrowy i miał normalne dzieciństwo. Oprócz skutków chemioterapii walczą z powrotem do sprawności sprzed operacji. Niestety na rehabilitację oraz wizyty u specjalistów potrzebne są duże nakłady finansowe. - Proszenie o wsparcie, szczególnie finansowe nie jest dla nas łatwe ale zdajemy sobie sprawę, że na dłuższą metę, bez pomocy ludzi o dobrym sercu, będzie nam bardzo trudno. Prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę, które przyczynią się do tego, żeby nasz Oluś mógł wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem – apeluje zatroskana mama Olka.  

Jak pomóc Olusiowi?

Pomóc Olusiowi można dokonując wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “2708 pomoc dla Olusia Jasińskiego”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Olus: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP Santander Bank Title: “2708 Help for Olus Jasinski”

Aby przekazać 1% podatku dla Olusia: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2708 pomoc dla Olusia Jasińskiego”

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe