Międzyrzec Podlaski: Plac zabaw, oświetlenie czy... tężnia?

  • 27.08.2020, 11:10
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Plac zabaw, oświetlenie czy... tężnia?
Z pierwszym września ruszy głosowanie na pomysły zgłoszone przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Obok tradycyjnego placu zabaw i budowy chodników, jest i dość oryginalny pomysł wybudowania tężni solankowej na terenie miasta.

Przypomnijmy, że mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego mogli zgłaszać swoje pomysły do końca czerwca. Wnioski, które pozytywnie przeszły weryfikację poddane zostaną głosowaniu międzyrzeczan. Podobnie jak w ubiegłych latach zdecydują oni, na co zostanie wydane 100 tys. złotych. Jakie pomysły zgłosili przedstawiciele lokalnej społeczności w tym roku?

Najbardziej zaskakującym wydaje się być budowa tężni solankowej w parku Potockich, która kosztować miałaby 35 tys. zł. Tężnia miałaby mieć wymiary 3m x 1,4m x 3m i być wykonana z drzewa sosnowego lub świerkowego wraz ze zbiornikiem na solankę o pojemności 200 l, urządzeniem do pompowania solanki oraz 4 ławeczek. Oprócz tego oryginalnego pomysłu znalazły się wśród wniosków bardziej tradycyjne projekty. Do nich należy budowa chodnika wzdłuż głównej alei w ogrodach działkowych „Krzna”, którego koszt oszacowano na 100 tys. zł. W uzasadnieniu czytamy, że budowa chodnika jest jednym z przedsięwzięć Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Krzna", uwzględniających realizację programu edukacji przyrodniczej we współpracy z przedszkolami i szkołami z miasta i gminy. Projekt ten ma służyć nie tylko działkowcom, ale też szerszej społeczności. Kolejnym pomysłem zgłoszonym przez mieszkańców jest osiedlowy plac zabaw przy ul. Grabowej. W tym przypadku koszt również został oszacowany na ok. 100 tys. zł. Celem zadania ma być integracja lokalnej społeczności w różnym wieku oraz stworzenie miejsca spotkań dla dzieci. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 25 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe