Wólka Plebańska: Wieś stawia na rekreację

  • 27.08.2020, 17:21
  • (jlk)
Wólka Plebańska: Wieś stawia na rekreację
Dzieci z Wólki Plebańskiej mają powód do radości. Dzięki środkom z funduszu sołeckiego na 2020 r. udało się zbudować im kolorowy plac zabaw.

– Na zebraniu sołeckim mieszkańcy zadecydowali, że prawie cała kwota przeznaczona zostanie na tę inwestycję. Wydaliśmy 22 tys. zł, z 24 tys. zł, jakie otrzymaliśmy na ten rok – mówi Ireneusz Chalecki, sołtys Wólki Plebańskiej. Na placu przy boisku do siatkówki stanęły kolorowe elementy, w tym huśtawka, karuzela, domek czy ławeczka, na której mogą odpocząć rodzice pociech. – Dziękuję wójtowi Wiesławowi Panasiukowi oraz radzie gminy za wsparcie i otrzymane fundusze.

Teraz przed mieszkańcami wsi kolejne wyzwanie. Chcą zwiększyć komfort połączenia wsi z Białą Podlaską. – Mieszkańcom Wólki Plebańskiej marzy się ścieżka rowerowa. Jesteśmy odcięci od Białej Podlaskiej lotniskiem. Na drodze wojewódzkiej 812 jest duże natężenie ruchu. Poza tym trasa jest kręta. Rowerzyści nie czują się bezpiecznie, szczególnie dzieci. A wielu z nas pracuje bądź uczy się w mieście. Potrzebujemy tej ścieżki – mówi sołtys i zapowiada, że będzie w tej sprawie rozmawiać z władzami.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaa
Aaa 27.08.2020, 19:12
Marzy im się ścieżka rowerowa, a nam się marzy tylko w miarę dobry dojazd do posesji.

Pozostałe