Biała Podlaska: Nauczania hybrydowego nie będzie

  • 28.08.2020, 11:56
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Nauczania hybrydowego nie będzie
Biała Podlaska decyzją ministerstwa zdrowia powróciła do tzw. zielonej strefy, bo liczba przypadków zakażeń koronawirusem w mieście spada. W związku z tym, władze miasta podjęły decyzję, że w szkołach ponadpodstawowych na terenie samorządu nauczanie nie będzie odbywać się hybrydowo, a wszyscy uczniowie wrócą od 1 września do szkół i trybu stacjonarnego nauczania.

Przypomnijmy, że w związku z tym, że Biała Podlaska jeszcze do wczoraj znajdowała się w żółtej strefie, a część obostrzeń sanitarnych w mieście powróciła, uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie miasta miały prowadzić nauczanie hybrydowe, czyli zajęcia dla uczniów częściowo w trybie zdalnym, a częściowo w trybie stacjonarnym. - W naszej szkole planujemy nauczanie hybrydowe przeprowadzić w ten sposób, że w pierwszej połowie września lekcje stacjonarnie będą mieli uczniowie klas pierwszych i trzecich, a drugiej połowie września klas drugich - mówił na początku tygodnia dyrektor I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, Ireneusz Szubarczyk. Jak się okazuje, jednak wszyscy uczniowie powrócą do szkoły w tym samym czasie, czyli 1 września.

Dziś, 28 sierpnia, zapadła decyzja o tym, że miejskie szkoły nie będą prowadzić nauczania hybrydowego. - Informujemy, że w związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia o powrocie Białej Podlaskiej do „zielonej strefy” w szkołach ponadpodstawowych nie będzie zastosowane rozwiązanie nauczania hybrydowego - informują władze Białej Podlaskiej.

W mieście jest 77 tzw. aktywnych przypadków zakażenia, a 54 osoby uznano za zdrowe.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe