Biała Podlaska: Pokażą, jak dawniej wyglądał sport

  • 30.08.2020, 12:13
  • (pc)
Biała Podlaska: Pokażą, jak dawniej wyglądał sport Muzeum Południowego Podlasia
Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw w naszym mieście pierwotnie miał się odbyć w maju. Wszystko skomplikowała jednak epidemia koronawirusa i tym roku impreza odbędzie się... online!

II Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw odbędzie się już 31 sierpnia o godzinie 20:00 w wirtualnej rzeczywistości. W tym terminie na oficjalnym profilu miasta Biała Podlaska zostanie wyemitowany jedyny w swoim rodzaju film promujący wielopokoleniową aktywność fizyczną opartą na popularnych, dawnych grach i zabawach! Impreza przypomni, jak wyglądała tradycyjna „sportowa rozrywka” przed erą komputerów, internetu, siłowni czy profesjonalnych kompleksów sportowych.

- Wrócimy do czasów, kiedy to wyobraźnia odgrywała najważniejszą rolę łącząc pokolenia na wspólnej, zazwyczaj plenerowej zabawie - zachęcają organizatorzy. Przed internetową publicznością zaprezentują się kluby, stowarzyszenia, instytucje z miasta i powiatu. Pełna lista uczestników: AWF Biała Podlaska, Klub Biegacza "Biała Biega", Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej, Boogie Town, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Fundacja Korzenie i skrzydła, Leader School Biała Podlaska, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej, Muzeum Południowego Podlasia, Oliwia Spychel, Przez Pryzmat, Nadbużański Uniwersytet Ludowy, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza, TKKF Krzna Biała Podlaska Klub Rekreacyjno-Sportowy, Zespół Szkół Zawodowych im. Żwirki i Wigury w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka oraz Pracownia Agafii.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe