Powiat radzyński: Będzie kolejna pracownia fryzjerska

  • 31.08.2020, 13:20
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Będzie kolejna pracownia fryzjerska
Zarząd powiatu podjął decyzję o utworzeniu kolejnej pracowni fryzjerskiej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim. Pracownia warta 120 tys. zł jest już gotowa, a jej doposażenia ma zostać sfinalizowane do końca września.

Jak informuje starostwo sala wyposażona będzie w trzy miejsca do mycia włosów, 6 foteli fryzjerskich, umywalki, klimatyzację, telewizor z podłączeniem HDMI do przeprowadzenia prezentacji oraz komplety ławek z krzesłami.

Z zajęć praktycznych w nowej sali branżowej skorzystają uczniowie kształcący się na kierunku fryzjerskim w technikum i szkole branżowej, wchodzących w skład ZSP.

Przypomnijmy, że powiat radzyński ma szanse na znacznie większą rozbudowę bazy warsztatowej ZSP. W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, promowanego przez rząd w kampanii prezydenckiej  otrzymał promesę na  4,5 mln zł. Starosta Szczepan Niebrzegowski nie krył celu, na jaki zostaną te pieniądze wydane. - Pozwolą dokończyć inwestycję w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, gdzie brakuje części warsztatów szkolnych. Przy oddawaniu pierwszej części inwestycji mówiłem, że zrobię wszystko, by przedsięwzięcie zostało ukończone. Mamy gotowe projekty, teren pod inwestycję i pozwolenia na budowę. Brakowało funduszy. Dziś je otrzymujemy – mówił Szczepan Niebrzegowski odbierając promesę.

W listopadzie 2019 roku zakończył się I etap budowy warsztatów szkolnych przy ZSP. Nowy budynek o powierzchni 2,6 tys. mkw, mieści 15 nowocześnie wyposażonych pracowni, takich jak: stolarska, hotelarska, gastronomiczne, obsługi klienta, pracownie mechaniczne, elektryczne i elektromechaniczne czy internetowe lub językowe.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe