Gmina Łomazy: Wszyscy pomogli w odbudowie domu

  • 01.09.2020, 11:22
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Wszyscy pomogli w odbudowie domu
Niemal rok temu dom Jana i Krzysztofa Zalewskich ze Stasiówki stanął w płomieniach. Strawił cały dobytek. Na szczęście pogorzelcy nie zostali sami z tragedią sami. Dzięki ludziom o wielkich sercach dziś mieszkają w godnych warunkach i we własnym nowym domu.

To było 26 września 2019 r. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała kilka godzin. Niestety dom nadawał się jedynie do rozbiórki. – Znaleźliśmy schronienie u rodziny, ale po jakimś czasie zapragnęliśmy wrócić do siebie – opowiada pan Krzysztof. Tymczasem lokalna społeczność z sołtysem Witoldem Bujalskim i radną Elżbietą Bańkowską szybko zorganizowała pomoc. Mieszkańcy wsi oraz parafianie z parafii pw. Św. Trójcy w Huszczy wsparli rodzinę finansowo podczas zbiórek. Zadeklarowali też pomoc przy rozbiórce domu i dotrzymali słowa.

Stare jak nowe
– Mieliśmy szczęście w nieszczęściu. Koledzy ze Stasiówki pomogli w rozbiórce domu i uprzątnięciu placu. Przyjechali traktorami, prace przebiegły sprawnie. Na podwórku mieliśmy też stary drewniany spichrz i postanowiliśmy go wyremontować. Chcieliśmy jak najszybciej wrócić na swoje. Pomogło nam wiele osób. Nie sposób wszystkie wymienić. Gmina na miarę możliwości też nas wsparła – mówi pan Krzysztof. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe