Najważniejsze informacje o transporcie międzynarodowym

  • 01.09.2020, 20:26
  • Artykuł sponsorowany
Najważniejsze informacje o transporcie międzynarodowym
W obecnych czasów nie można sobie wyobrazić takiej sytuacji, aby przedsiębiorstwa produkujące różne towary nie mogły ich wysyłać między innymi krajami, bądź takiej sytuacji, gdy dany podmiot nie mógłby po prostu wysłać, bądź zamówić przesyłki z innego kraju. Oczywiście sytuacji takich jest więcej. W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka ważnych informacji odnoszących się do transportu międzynarodowego. 

Co należy zaliczyć do środków transportu międzynarodowego?

Jeżeli chodzi o transport międzynarodowy to do podstawowych jego środków transportu należy zaliczyć przede wszystkim ciężarówki, kolej, statki, jak również transport lotniczy. Oczywiście każdy z tych transportów ma swoje zalety. Natomiast transport lotniczy jest zaliczany do najdroższego w podmiot decydujący się na wysłanie swojego towaru takim transportem musi liczyć się ze znacząco wyższymi kosztami. Istotną informacją jest to, że aż ponad 80 procent całej spedycji międzynarodowej odbywa się za pomocą transportu morskiego, w szczególności gdy przepływ towarów odbywa się na dużych i międzykontynentalnych odległościach. Jest to bowiem o wiele tańsza możliwość przesyłu towaru w porównaniu z transportem lotniczym. Jeżeli chodzi o transport kolejowy to jest on tuż za transportem morskim, jednym z najczęściej wybieranych - oczywiście, jeżeli chodzi o transport towarów na terenie danego kontynentu. Transport kolejowy opiera się na kilku zasadniczych kwestiach, do których można zaliczyć przede wszystkim: zdolność do transportu znacznej masy ładunkowej, jak również ograniczony i negatywny wpływ na środowisko naturalne. 

Stawki VAT przy transporcie międzynarodowym

Każdy przedsiębiorca, który zajmuje się świadczeniem usług w zakresie transportu międzynarodowego towarów ma możliwość, dzięki art.83 ustawy o VAT, zastosowania 0% stawki podatku. Aczkolwiek, by tego dokonać niezwykle istotne jest dokładnie sprecyzowanie charakteru danej usługi transportowej świadczonej przez ten dany podmiot. Oprócz tego należy pamiętać, że towary, które są importowane powinny mieć specjalny poświadczony dokument wystawiony przez urząd celny. Bowiem dzięki takiemu dokumentowi będzie możliwość dokładnego określenia wartość danej usługi w stosunku do podstawy opodatkowania tytułem importu towarów. 

Transport międzynarodowy lotniczy

Międzynarodowy transport lotniczy charakteryzuje się przede wszystkim, że jego zamiarem jest osiągnięcie realizacji transakcji nie tylko w odniesieniu do przesyłu towarów, ale również transportu pasażerów, w jak najkrótszym możliwym czasie. Należy zaznaczyć również, iż kolejną cechą charakterystyczną tego rodzaju transportu jest to, że świadczy on swoje usługi regularnie, bądź nieregularnie. Transport regularny jest tym najczęściej świadczonym na rynku lotniczym, ponieważ obsługuje on aż 80 procent wszystkich dostępnych lotów. Natomiast, jeżeli chodzi o transport lotniczy nieregularny to odnosi się on wyłącznie w stosunku do lotów czarterowych, czyli takich lotów, które odznaczają się brakiem systematyczności oraz częstotliwości. 

Więcej informacji znajdziecie na: https://pks-sa.com/oferta/transport-miedzynarodowy.html
 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lidka
Lidka 22.09.2020, 12:06
Czy są jeszcze kraje, które mają zamknięte granice? A jak to wygląda w Chorwacji- https://www.ekspo-trans.pl/cho… ?

Pozostałe