Łosice: Tu się nie da spokojnie żyć!

  • 02.09.2020, 11:53
  • Joanna Gąska
Łosice: Tu się nie da spokojnie żyć!
Zakłócanie ciszy nocnej i niewłaściwe składowanie materiałów sypkich, które niesione z wiatrem zanieczyszczają okoliczne posesje to dwa główne powody trwającego od lat konfliktu pomiędzy mieszkańcami ulicy Błonie a jedną z firm produkujących torf. O pomoc nasi czytelnicy poprosili Słowo Podlasia.

W planie zagospodarowania przestrzennego miasta wydzielono dzielnicę, w której od lat skupia się drobny przemysł. Ta część miasta jest również gęsto zaludniona.

- Dopóki były tutaj drobne firmy i pracowały w normalnych godzinach to nikt z nas do nikogo nie miał pretensji – mówi Wiesław Domosud.
– Nawet jeśli czasem cisza nocna była zakłócana, to były to incydentalne zdarzenia. Jednak gdy siedzibę kopalni torfu przeniesiono na naszą ulicę nie mamy życia. Tu się nie da spokojnie spać, oddychać i funkcjonować. 

Zdaniem mieszkańców, pracujący w nocy ciężki sprzęt nie pozwala im spać, dodatkowo skarżą się na brak kultury kierowców przyjeżdżających do firmy, bowiem nadużywają oni sygnałów dźwiękowych w celu przywołania stróża, który obsługuje szlaban. Ciężarówki odbierające torf niejednokrotnie blokowały też wjazdy na prywatne posesje. Najgorszy jest rozsypujący się torf, który leżący na placu. Przy wietrze osiada na budynkach i podwórkach. W grudniu zeszłego roku zasypał grubą warstwą w obrębie kilkudziesięciu metrów ulicę i działki mieszkańców. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 września

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Łosic
Mieszkaniec Łosic 04.09.2020, 08:39
Dziwne, że dopiero teraz zaczęło przeszkadzać sąsiadom. Ta firma funkcjonuje już kilkanaście lat, a problem z zapachem i pyłem niesionym przez wiatr był od samego początku.
Adrian
Adrian 06.09.2020, 22:55
Obowiazkiem firmy proawdzacej dzialanosc uciazliwa jest nalezyte zabezpieczenie skladowanego materialu tak aby nie powodowal on negatywnego wplywu na sasiadujace nieruchomosci. Jesli dzialalnosc powoduje zmniejszenie wartosci nieruchomosci prywatnych i generuje koszty typu przywrocanie do stanu pierwotnego, wlasciciele maja prawo dochodzic odszkodowania od firmy ktora je powoduje.

Pozostałe