Biała Podlaska: Bialski policjant oddał już 40 litrów krwi

  • 02.09.2020, 12:07
  • red.
Biała Podlaska: Bialski policjant oddał już 40 litrów krwi
W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Wśród odznaczonych ministerialnym orderem znalazł się bialski policjant asp. szt. Janusz Prokopiuk. Funkcjonariusz honorowo oddał już 40 litrów krwi.

W minioną sobotę. 29 sierpnia, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie asp. szt. Janusz Prokopiuk uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". - To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników - wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Asp. szt. Janusz Prokopiuk funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy w policji służy już niemal 30 lat, każdego dnia dbając o bezpieczeństwo na drogach. Z honorowym krwiodawstwem związany jest o rok dłużej.  - Krew oddaje z chęci niesienia pomocy innym ludziom. Wiele lat temu uczestniczyłem w wypadku drogowym. Wówczas to ja potrzebowałem krwi. Dlatego wiem, jak ważny i drogocenny jest to dar - podkreśla asp. szt. Janusz Prokopiuk. Funkcjonariusz oddał już 40 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia.

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe