Powiat bialski: Fałszywy lekarz wyłudza dane osobowe

  • 04.09.2020, 10:38
  • (pc)
Powiat bialski: Fałszywy lekarz wyłudza dane osobowe
Na terenie powiatu bialskiego działa oszust, który podając się za lekarza wyłudza dane osobowe. Sprawa dotyczy pacjentów ośrodka zdrowia w Tucznej, którzy proszeni są o szczególną czujność. Rzecznik lubelskiego oddziału NFZ wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Szczegóły poniżej.

- Do Delegatury Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białej Podlaskiej dotarła niepokojąca informacja o działaniach osoby z Lublina, podającej się za lekarza, która chce wyłudzić dane osobowe - informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Sprawa dotyczy pacjentów zapisanych do NZOZ Ośrodek Zdrowia w Tucznej, który realizuje w ramach umowy z funduszem, świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej.

- Oszust dzwoni do pacjentów, informując ich, że przychodnia ta jest zamknięta, proponuje pomoc w formie wystawienia recepty, wcześniej wypytując o schorzenia pacjenta. Wystawienie recepty warunkuje  przekazaniem mu danych osobowych pacjenta. Telefony od osoby podającej się za lekarza z Lublina otrzymały 3 osoby w wieku od 54 do 76 lat - wyjaśnia rzeczniczka NFZ.

Podkreślmy, że NZOZ Ośrodek Zdrowia w Tucznej nie jest zamknięty. Przyjmuje pacjentów, a lekarze przepisują swoim pacjentom recepty na leki.

- W związku z tym chciałabym uczulić mieszkańców Tucznej i okolic i prosić ich o szczególną  ostrożność. Prosimy, przede wszystkim osoby starsze o nieprzykazywanie telefonicznie jakichkolwiek danych osobowych nieuprawnionym osobom - kończy Baroszek.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe