Biała Podlaska: Trwa głosowanie na projekty mieszkańców

  • 04.09.2020, 14:04
  • red.
Biała Podlaska: Trwa głosowanie na projekty mieszkańców
Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. 20 propozycji spełniło wymogi formalne i przeszło do kolejnego etapu. Głosy na nie można oddawać do 10 września za pośrednictwem internetu oraz do 7 września w urzędzie miasta na specjalnych kartach do głosowania. 

Do budżetu obywatelskiego zgłoszono w tym roku 27 projektów. Zostały one zakwalifikowane według nowych zasad, przyjętych przez radę miasta w czerwcu tego roku. Do tej pory miasto podzielone było na siedem stref. W ubiegłym roku 1,6 mln zł rozdzielone było według zasad przyjętych od czasu powołania formuły.

Każda strefa otrzymywała 80 tys. zł, a druga połowa rozdzielana była między nie, w wysokości proporcjonalnej do liczby mieszkańców danego obszaru. W tym roku bialczanie zadysponują kwotę przeznaczoną na Budżet Obywatelski inaczej. Będą projekty małe i duże. Na projekty małe ma być przeznaczona kwota od 50 do 300 tys. zł, a łączną kwota przeznaczona na małe przedsięwzięcia ma wynosić 1,2 mln zł. Natomiast pozostałe 600 tys. zł ma sfinansować projekty duże.

Jak i gdzie głosować?

Głosowanie na projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego odbędzie się:

28 sierpnia – 7 września 2020 r. – na kartach do głosowania

28 sierpnia – 10 września 2020 r. – za pośrednictwem Internetu

Głosowanie, przeprowadza się poprzez złożenie karty do głosowania, w wyznaczonych punktach do głosowania lub wypełnienie elektronicznej wersji karty do głosowania dostępnej na stronie internetowej.

Wzór karty do głosowania można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta, w zakładce Budżet Obywatelski - Jak głosować?

Kartę należy złożyć w Urzędzie Miasta Biała Podlaska ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3

od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 17:00
w terminie od 28 sierpnia do 7 września 2020 r.
 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe