Powiat łosicki: Odwołano zarząd powiatu

  • 09.09.2020, 16:04
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Odwołano zarząd powiatu Nową starostą została Barbara Michoń (PiS)
Barbara Michoń (PiS), zastąpi Katarzynę Klimiuk na stanowisku starosty. Wicestarostą ponownie został Stefan Iwanowski (PiS), który wcześniej był w PSL. W skład zarządu weszli Michał Michaluk (PSL) i Marian Waszczuk (PSL) oraz będący członkiem poprzedniego kierownictwa Michał Soszyński (PiS). - Kończy się dla mnie czas braku merytorycznych argumentów, buty, arogancji i chamstwa przewodniczącego rady powiatu, a także niektórych radnych - mówiła odwołana z funkcji starosty Katarzyna Klimiuk. 

- Decyzja rady jest dla mnie niezrozumiała, nie jest poparta merytoryczną rozmową a jest jedynie rozgrywką polityczną – mówiła podczas ostatniej sesji starosta Katarzyna Klimiuk, która decyzją radnych została odwołana wraz z zarządem powiatu z powodu nie udzielenia wotum zaufania.

Przypomnijmy, że na sierpniowej sesji radni zagłosowali przeciwko udzieleniu wotum zaufania zarządowi. Nie udzielili mu też absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019. Decyzja dotycząca absolutorium została negatywnie zaopiniowana przez RIO. Eksperci zwrócili uwagę, że nie można czynić organowi wykonawczemu zarzutu z tytułu wykonywania budżetu w takim zakresie, w jakim zobowiązała go do tego rada. Jednak pomimo to odwołano zarząd, a co za tym idzie również starostę.

Według odwołanej starosty przesłanka dotycząca jej odwołania została oparta na zaszłościach politycznych w partii.

- W mojej ocenie niektórzy radni nie zachowali nawet pozorów praworządności i przyzwoitości. Jak członkowie zarządu mogą głosować przeciwko sobie, kiedy przez okres dwóch lat popierali uchwały, pobierali wynagrodzenie i podejmowali decyzje? – pytała retorycznie.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 8 września

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klaudia
Klaudia 09.09.2020, 17:49
Tomek prosi o pomoc w walce z rakiem

Pozostałe