Gmina Łomazy: W sprawie drogi napisali do premiera

  • 10.09.2020, 11:45
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: W sprawie drogi napisali do premiera
Do naszej redakcji zgłosił się pan Witold Bujalski ze Stasiówki. Walczy o remont drogi ze Stasiówki do Żeszczynki (gmina Sosnówka). – Ta trasa jest praktycznie nieprzejezdna. Miejscami są takie dziury, że można uszkodzić pojazd. A ruch jest duży, tym bardziej że drogą jeżdżą samochody ciężarowe. Dłużej nie możemy czekać – mówi sołtys wsi. Sprawa oparła się o kancelarię premiera.

Mowa o drodze powiatowej Nr 1084L Stasiówka-Żeszczynka-Motwica. Chodzi o odcinek o długości 1,8 km ze Stasiówki do Żeszczynki. – Drogę tę wybudowaliśmy wspólnie z mieszkańcami wsi w 1992 r. Własnymi rękoma i sprzętem rolniczym wykonaliśmy podbudowę cementową. Niestety przez ostatnie lata stan drogi pogorszył się do tego stopnia, że przejazd samochodem grozi uszkodzeniem kół i zawieszenia. Nie chcemy, aby nasz wysiłek poszedł na marne – mówi sołtys Stasiówki.
Sprawa oparła się o kancelarię premiera

Witold Bujalski postanowił działać. Na początku sierpnia pismo w tej sprawie wystosował do samego premiera Mateusza Morawieckiego. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała go w piśmie z 14 sierpnia, iż postulat o wsparcie przebudowy drogi został przekazany do Ministerstwa Infrastruktury. Stamtąd trafił do zarządu powiatu bialskiego. Ten w piśmie z 17 sierpnia  odpowiedział, iż wprowadzenie nowego zadania w trakcie roku budżetowego jest niemożliwe. Jednocześnie przypomniał, że planowanie zadań w zakresie infrastruktury drogowej odbywa się w październiku roku poprzedzającego budżet we współpracy z samorządami gminnymi. – Nadmieniam, że budowa drogi musi być poprzedzona opracowaniem dokumentacji technicznej. Deklaracja wójta gminy Łomazy o partycypacji w kosztach realizacji inwestycji będzie podstawą do wpisania zadania do projektu budżetu na 2021 r. Zapewniamy, że jesteśmy zainteresowani poprawą infrastruktury drogowej , jednak tempo i zakres realizacji planów uwarunkowane jest możliwościami finansowymi budżetu – deklaruje w piśmie starosta Mariusz Filipiuk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 8 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe