DRELÓW: Będzie remont zabytkowej świątyni

  • 10.09.2020, 14:17
  • Anna Ostapiuk
DRELÓW: Będzie remont zabytkowej świątyni
Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych miejscowy kościół zostanie poddany kompleksowym pracom remontowym i konserwatorskim.

Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki konkursu w ramach "Osi priorytetowej 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego Działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne - projekty lokalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”. Na liście dofinansowanych wniosków znalazł się projekt Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie, dotyczący kompleksowego remontu kościoła, który upamiętnia męczeńską śmierć trzynastu unitów drelowskich poległych w obronie wiary i murów świątyni.

Projekt o wartości 984 623,04 zł zostanie dofinansowany kwotą 680 430,54 zł. Parafia dostała 20 tys. zł. ze starostwa na opracowanie prac konserwatorskich i restauratorskich. Przyłączenie się do finansowego wsparcia remontu kościoła zadeklarował również drelowski samorząd oraz parafianie. - Obecnie mamy już 184 tys. zł., resztę musimy dozbierać. Cieszę się, że bez względu na wysokość dofinansowania pewne prace uda nam się wykonać i na pewno upiększymy nasz kościół - zapewnia proboszcz parafii, ks. kanonik Wiesław Mańczyna. Szacowany koszt prac remontowych i konserwatorskich to ponad 1 mln zł.
 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 10.09.2020, 21:52
Nikt nie "bronił murów" - Unici stanęli w obronie przed nowym zarządcą (prawosławnym)w obronie zbawienia duszy. Kiedy na mocy Ukazu, zlikwidował Diecezję Chełmską, a wcześniej przejął w 1874 roku. To była wojna religijna.

Pozostałe