Terespol: Rekonstrukcja bitwy, koncerty i pokazy

  • 11.09.2020, 08:00
  • Paulina Chodyka
Terespol: Rekonstrukcja bitwy, koncerty i pokazy
W mieście, w dniach 12-13 września odbywać się będą uroczystości, upamiętniające wydarzenia z 1920 roku. Organizatorzy przygotowali bogaty program inscenizacji, koncertów i pokazów. Patronat medialny nad wydarzeniami sprawuje Słowo Podlasia.

W Terespolu świętowanie zwycięstwa nad bolszewikami podzielono na dwa wydarzenia. W sobotę, 12 września odbędzie się „Kontrofensywa nad Bugiem 1920 — Bitwa pod Terespolem". O godz. 15:00 na placu za stadionem miejskim (dojazd od ul. Sportowej) nastąpi inscenizacja bitwy wojsk polskich z bolszewikami. Z kolei w godz. 16-18:00 zaplanowano pokaz życia obozowego. W niedzielę 13 września, przygotowano wydarzenie pn. "Polak z Wyboru - Żołnierz z Powołania". Rozpocznie się ono biegiem im. gen. dyw. Franciszka Krajewskiego na 1920 m.

O godz. 12:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy. O godz. 12:50 zostanie zaś odsłonięta wmurowana w ścianę świątyni tablica poświęcona gen. dyw. Franciszkowi Krajowskiemu. O 13:00 przemaszerują ulicami miasta Kampania Honorowa z Pocztem Sztandarowym 18 Dywizji Zmechanizowanej oraz Orkiestry Wojskowej z Siedlec. O 13:15 odsłonięty zostanie pomnik gen. dyw. Franciszka Krajewskiego, a 15 min jego imieniem nazwany zostanie skwer w centrum miasta. W niedzielę w godz. 10-16:00 będzie też można w parku podziwiać sprzęt wojskowy 18 Dywizji Zmechanizowanej. Tutaj będą też czekać atrakcje dla dzieci i grochówka. Wydarzenie honorowym patronatem objęli marszałek województwa Jarosław Stawiarski oraz wojewoda Lech Sprawka. Koncert "O Prostą Pamięć - Wołamy..." w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich odbędzie się w niedzielę 13 września o godzinie 14:00. Tego samego dnia o godz. 16:00 największe przeboje XX wieku zaprezentuje zespół Silk.

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe