Gmina Piszczac: W Piszczacu rusza Klub Seniora

  • 11.09.2020, 13:22
  • (jlk)
Gmina Piszczac: W Piszczacu rusza Klub Seniora pixabay.com
Ciekawe zajęcia, integracja, wycieczki i wiele innych atrakcji. W Piszczacu rozpoczyna funkcjonowanie Klub Seniora. Pięćdziesięciu mieszkańców gminy zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku 50 plus w tym osoby niepełnosprawne, będą miały okazję rozwinąć się i ciekawie spędzić czas.

Działanie jest realizowane przez gminę Piszczac w ramach projektu "ŻYCIE PASJĄ JEST - utworzenie Klubu Seniora w Gminie Piszczac”. Jak wyjaśnia kierownik klubu Łukasz Węda, przedsięwzięcie realizowane będzie przez ponad dwa lata. – Siedziba Klubu Seniora zostanie ulokowana w budynku przy ul. Spółdzielczej 9. Jest to nieużytkowany budynek starej kotłowni. Jednak do czasu przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych budynku Klubu Seniora realizacja zajęć odbywać się będzie w salach Gminnego Centrum Kultur i Sportu w Piszczacu. W ramach zadania przewidziane jest przeprowadzenie niezbędnych prac adaptacyjnych oraz zakup wyposażenia w celu zagwarantowania zaplecza do realizacji usług społecznych świadczonych dla społeczności lokalnej miejscu siedziby. Zakupiony będzie sprzęt i wyposażenie dla potrzeb Klubu Seniora – opowiada Węda.

 

Uczestnicy skorzystają m.in. z zajęć informatycznych, tanecznych, scenicznych fotograficznych, ruchowych czy kulinarnych. Odbędą spotkania z podróżnikami, artystami, czy kulturalne wieczory. Podczas warsztatów prozdrowotnych możne będzie skorzystać z rad dietetyka, kardiologa, fizjoterapeuty a w strefie relaksu  czekać będzie masażysta z mobilnym sprzętem. Ponadto do dyspozycji będą radca prawny i psycholog. Prowadzone zajęcia będą miały także indywidualny charakter świadczonych usług. – Uważam, że ciekawym elementem wydaje się zaplanowany dział tzw. „Obywatele Świata”. Będą to wyjazdy jedno i kilkudniowe, których celem jest "oderwanie" uczestników od życia codziennego. Zaproponowane zostanie kino, basen czy teatr – podkreśla kierownik. W całym projekcie z usług skorzysta 50 seniorów, którzy będą uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 501 266 672 lub email [email protected] Projekt jest dofinansowany ze środków UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, oś 11 działania 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Jego wartość to ponad 1 mln 149 tys. zł.
 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe