Międzyrzec Podlaski: Kiedy chodnik, przejście i parking?

  • 14.09.2020, 09:46
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Kiedy chodnik, przejście i parking? Google Street View
Podczas ostatniej sesji radny Zdzisław Frydrychowski po raz kolejny dopytywał o realizację dwóch inwestycji w swoim okręgu. Chodzi o chodnik i przejście dla pieszych przy ul. 3 maja i rozbudowę parkingu przy "Ekonomiku”. Burmistrz liczy na współpracę starostwa w tych kwestiach.

Radny zwrócił się do władz miasta z pytaniem o realizację dwóch inwestycji. Jedno dotyczyło rozbudowy parkingu przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Druga interpelacja miała związek z wyznaczeniem przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy 3 maja z ulicą Warszawską oraz budowy chodnika wzdłuż tej pierwszej.

– Jeśli chodzi o rozbudowę przy ZSE mam nadzieję, że w przyszłym roku ta pozycja znajdzie się w budżecie powiatu, przy partycypacji miasta. I tak to miejsce służy jako parking dla uczniów, więc jakbyśmy zrobili to należycie, to nie tylko wizualnie by to dobrze wyglądało, ale i uporządkowało ten teren. Potrzeba parkingu jest wielka, coraz więcej samochodów tam przybywa – wyjaśniał Zdzisław Frydrychowski

Tymczasem niektórzy uczniowie parkują samochody na chodniku, co utrudnia poruszanie się pieszym. – Jeśli chodzi o drugą interpelację, mieszkańcom bardzo zależy na tym, by na tym skrzyżowaniu powstało przejście dla pieszych. Przypomnę, że komisja, składająca się z przedstawicieli starostwa i miasta, stwierdziła potrzebę opracowania dokumentacji projektowej na budowę chodnika w ciągu ul. 3 maja i wyznaczenia przejścia dla pieszych – dodał. Samorządowiec interweniował w obu sprawach, także w 2019 roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 8 września

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe