Janów Podlaski: Kolejny prezes w stadninie

  • 15.09.2020, 10:51
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Kolejny prezes w stadninie Lucjan Cichosz, Marek Gawlik
Gdy wydawało się, że sytuacja janowskiej stadniny powoli się normuje, a Marek Gawlik, który od kwietnia sprawował funkcję prezesa spółki wyprowadzi ją na prostą, okazało się, że złożył w ubiegłym tygodniu rezygnację z pełnionej funkcji. KOWR przyjął jego dymisję i szybko znalazł zastępcę, powołując na to stanowisko byłego senatora posła PiS-u Lucjana Cichosza. To już piąty prezes w ciągu czterech lat po odejściu Marka Treli.

Niestety nie udało nam się skontaktować z byłym już prezesem, by zapytać o powody jego decyzji. Nieoficjalnie mówi się jednak, że zaważyć na niej mogło bezskuteczne staranie się o dofinansowanie janowskiej spółki, która jak pokazują wyniki finansowe za 2019 rok nadal jest na sporym minusie – 1,215 mln złotych.

Kolejnym powodem miałaby być też współpraca z Anną Stojanowską, ekspertką w dziedzinie hodowli koni, która w 2016 roku została zwolniona z Agencji Nieruchomości Rolnych wraz z ówczesnym prezesem janowskiej stadniny Markiem Trelą. Na tę współpracę zawiadomienie do prokuratury złożyła Beata Kumanek, kontrowersyjna w środowisku koniarzy komentatorka, która doszukuje się w tej kwestii konfliktu interesów.

Były prezes wydał na swoim facebookowym profilu oświadczenie. „Moja praca dla Spółki dobiegła końca. Wiem, że rzetelnie wywiązałem się z powierzonych mi zadań, zarówno na etapie audytorsko-konsultingowym, jak również w trakcie wprowadzania zmian. Cieszy mnie każde z szeregu usprawnień, które udało mi się wdrożyć w Stadninie na różnych poziomach jej funkcjonowania. Rezultaty mojej pracy potwierdzone są przez stosowne raporty zewnętrzne oraz dokumenty wewnętrzne Spółki.” – czytamy we fragmencie oświadczenia. Pod wpisem można znaleźć wiele słów podziękowań i wsparcia, także od pracowników janowskiej stadniny.

Na prośbę byłego już prezesa do Janowa wrócił też koniuszy Krzysztof Semeryło, który przez lata także współpracował z Markiem Trelą. On także postanowił zrezygnować z pracy w stadninie wraz z dymisją Marka Gawlika. Jak kolejną zmianę na stanowisku prezesa oceniają eksperci? (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowy i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe