Biała Podlaska: Powstał plac zabaw bez barier

  • 15.09.2020, 19:10
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Powstał plac zabaw bez barier
- Tak naprawdę wszystko kręciło się od początku wokół tej huśtawki. To było nasze marzenie, by taka instalacja wreszcie pojawiła się przed naszą szkołą – mówi Małgorzata Bielecka, dyrektor Zespołu Szkól Specjalnych w Białej Podlaskiej. Od tygodnia uczniowie tej placówki mogą korzystać z nowego placu zabaw, i specjalnej huśtawki.

Od tygodnia dzieci z ZSS mogą spędzać przerwy na świeżym powietrzu korzystając z nowych instalacji na placu zabaw. - To dla nas bardzo ważne. Biorąc pod uwagę specyfikę naszych podopiecznych, nie możemy z nimi chodzić na obiekty rekreacyjne innych placówek. Przy budynku naszej szkoły dotychczas nie mieliśmy odpowiednio zagospodarowanej przestrzeni do zabaw, oprócz dosłownie kilku urządzeń – mówi dyrektor.

Rozmowy o stworzeniu przed szkołą odpowiedniego placu, z którego mogliby również korzystać mieszkańcy osiedla Młodych, trwały dłuższy czas. - Włączyli się w nie radni Marcin Izdebski i Marek Dzyr. Zaczął kiełkować pomysł, który później znalazł swoje odzwierciedlenie w projekcie do budżetu obywatelskiego. Radni złożyli projekt w ubiegłym roku. W głosowaniu mieszkańcy go zaakceptowali, teraz przyszedł czas na realizację przedsięwzięcia – opowiada dyrektor Bielecka.

Pomysł oparł się na jednym zasadniczym marzeniu. - Bardzo chcieliśmy mieć huśtawkę dla osób na wózkach. Właściwie wszystko kręciło się wokół tej huśtawki. Dodatkiem do stworzenia projektu stała się jeszcze siłownia na świeżym powietrzu, ale to huśtawka była centralnym punktem planu – mówi dyrektor. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe