Biała Podlaska: Dostali szansę, by zasilić armię

  • 16.09.2020, 13:54
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Dostali szansę, by zasilić armię
W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze z całej serii kwalifikacje wojskowe do batalionu zmechanizowanego, który będzie stacjonował w Białej Podlaskiej. Już pierwszego dnia zgłosiło się 110 chętnych, by zawodowo nosić mundur polskiej armii.

- W ramach wzmocnienia wschodniej ściany Polski i NATO ponad 2 lata temu została sformowana 18. Dywizja Zmechanizowana. 1. Warszawska Brygada Pancerna ponad rok temu stała się jej częścią, konsekwencją tego jest teraz powrót wojska do Białej Podlaskiej, bo 1.WBPanc. rozpoczyna formowanie nowego batalionu w garnizonie Biała Podlaska – informuje ppor. Jacek Piotrowski, oficer prasowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Dwa dni szansy
Pierwsze kwalifikacje odbyły się 9 i 10 września na terenie bialskiej AWF. - Wyszliśmy naprzeciw ludziom z tych terenów. Organizując nabory do garnizonów w Wesołej czy Siedlcach widzieliśmy jak wiele osób przyjeżdża właśnie z tego regionu. Teraz gdy tworzymy garnizon w Białej Podlaskiej, trudno nie dać szansy chętnym tu na miejscu. Dlatego postanowiliśmy, że kwalifikacje zorganizujemy na początku przez dwa dni. Myślę, że to dobre posuniecie – mówi st. chorąży sztabowy Piotr Turczyk, podoficer w dowództwie 1WBPanc., nadzorujący proces kwalifikacyjny. - Już pierwszego dnia zgłosiło się 110 osób.

Chętni wypełniali ankietę personalną, zdawali test sprawnościowy i przechodzili rozmowę z psychologiem. - Do kwalifikacji może podejść każdy, kto spełnia wymogi, jakie podawaliśmy w ogłoszeniu i dostarczył odpowiednie dokumenty – mówi st. chor. sztab. Turczyk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Joanna Danielewicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe