Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 22:27
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Gmina Tuczna: Cyfryzacja rolnictwa to teraźniejszość

Rolnicy z gminy jako pierwsi w Polsce mogą bezpłatnie korzystać z nowoczesnej platformy internetowej, za pomocą której kompleksowo zarządza się gospodarstwem rolnym. Wszystko w ramach projektu „Nadbużański Ziemniak”. Zainteresowani gospodarze w miniony czwartek dowiedzieli się, czym tak naprawdę jest innowacyjne rozwiązanie. 
Gmina Tuczna: Cyfryzacja rolnictwa to teraźniejszość

Gmina Tuczna realizuje projekt z Polską Federacją Ziemniaka, Państwową Szkołą Wyższą im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Microsoftem oraz dostawcą rozwiązań technicznych, czyli Agri Solutions. – Chcemy wyprodukować własny ziemniak i skrócić łańcuch dostaw do maksymalnie jednego  pośrednika, stając się na rynku silnym graczem – podkreśla wójt Zygmunt Litwiniuk.

Nowa platforma
Rolnicy, którzy są zainteresowani tematem, mieli okazję poznać szczegóły programu podczas konferencji. Odbyła się ona 10 września w Domu Strażaka w Tucznej. Przed zebranymi wystąpili m.in. przedstawiciele firmy Agri Solutions Kamil Serwata i Tomasz Rupacki, którzy zaprezentowali platformę internetową FarmCloud. – Produkcja rolno-spożywcza jest siecią powiązań między wieloma podmiotami, począwszy od rolników, doradców terenowych, firm usługowych, lokalnych jednostek samorządowych. Ideą platformy jest umożliwienie lepszej współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w produkcji rolno-spożywczej poprzez budowanie relacji biznesowych, optymalizacje procesowe i produktowe, wymianę informacji oraz skracanie łańcucha dostaw – wyjaśnia Kamil Serwata.

– Platforma składa się z dwóch podstawowych aplikacji: Portal Farmera, czyli system do kompleksowego zarządzania gospodarstwem rolnym oraz AgriCRM przeznaczony dla jednostek samorządowych, okręgowych doradców rolnych, handlowych do kooperacji z rolnikami. Platforma pomaga przygotowaniu i obiegu dokumentacji między podmiotami, jest łatwa w obsłudze i ma wiele pomocnych opcji, jak np. pomiar wilgotności gleby – dodaje Tomasz Rupacki. Panowie w obszernej prezentacji pokazali, jak działa platforma i jakie korzyści wynikają z jej posiadania. Wystarczy mieć dostęp do Internetu.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZakrześTreść komentarza: Najlepsza akademia w regionie jest w Radzyniu.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:55Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: PrzeKoTreść komentarza: Marszałek wspiera tych którzy się do niego zwracają z prośbą o wsparcie :) Na stadion już dał 10 mln. Da na imprezy masowe pod warunkiem, że ktoś wytrzeźwieje po bankiecie na loży vipów i napisze wniosek. Z tym może być jednak problem jak z tą prośbą o wsparcie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:54Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalki
Reklama
Reklama