Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:31
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Gmina Tuczna: Cyfryzacja rolnictwa to teraźniejszość

Rolnicy z gminy jako pierwsi w Polsce mogą bezpłatnie korzystać z nowoczesnej platformy internetowej, za pomocą której kompleksowo zarządza się gospodarstwem rolnym. Wszystko w ramach projektu „Nadbużański Ziemniak”. Zainteresowani gospodarze w miniony czwartek dowiedzieli się, czym tak naprawdę jest innowacyjne rozwiązanie. 
Gmina Tuczna: Cyfryzacja rolnictwa to teraźniejszość

Gmina Tuczna realizuje projekt z Polską Federacją Ziemniaka, Państwową Szkołą Wyższą im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Microsoftem oraz dostawcą rozwiązań technicznych, czyli Agri Solutions. – Chcemy wyprodukować własny ziemniak i skrócić łańcuch dostaw do maksymalnie jednego  pośrednika, stając się na rynku silnym graczem – podkreśla wójt Zygmunt Litwiniuk.

Nowa platforma
Rolnicy, którzy są zainteresowani tematem, mieli okazję poznać szczegóły programu podczas konferencji. Odbyła się ona 10 września w Domu Strażaka w Tucznej. Przed zebranymi wystąpili m.in. przedstawiciele firmy Agri Solutions Kamil Serwata i Tomasz Rupacki, którzy zaprezentowali platformę internetową FarmCloud. – Produkcja rolno-spożywcza jest siecią powiązań między wieloma podmiotami, począwszy od rolników, doradców terenowych, firm usługowych, lokalnych jednostek samorządowych. Ideą platformy jest umożliwienie lepszej współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w produkcji rolno-spożywczej poprzez budowanie relacji biznesowych, optymalizacje procesowe i produktowe, wymianę informacji oraz skracanie łańcucha dostaw – wyjaśnia Kamil Serwata.

– Platforma składa się z dwóch podstawowych aplikacji: Portal Farmera, czyli system do kompleksowego zarządzania gospodarstwem rolnym oraz AgriCRM przeznaczony dla jednostek samorządowych, okręgowych doradców rolnych, handlowych do kooperacji z rolnikami. Platforma pomaga przygotowaniu i obiegu dokumentacji między podmiotami, jest łatwa w obsłudze i ma wiele pomocnych opcji, jak np. pomiar wilgotności gleby – dodaje Tomasz Rupacki. Panowie w obszernej prezentacji pokazali, jak działa platforma i jakie korzyści wynikają z jej posiadania. Wystarczy mieć dostęp do Internetu.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalkiAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: Podpisywana petycja zawiera błąd, gdyż nowa ulica nie przebiegnie w miejscu "powstającej ulicy na dotychczasowej Drodze Wojskowej", tylko kilkaset metrów obok. No chyba, że pomysłodawcy chcą, aby ul. Droga Wojskowa zmieniła nazwę na „św. Jozafata Kuncewicza”. Ja optuję za ul. Riada Haidara, gdyż trasą będzie można dojechać do ronda WOŚP, z którą to Orkiestrą Śp. RH był od początku mocno związany.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:09Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Np procto vitale, żeby daleko nie szukać.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:34Źródło komentarza: Zioła na jelita – które są skuteczne?
Reklama
Reklama