Łosice: Piłsudskiego i Sportową w jednym kierunku

  • 17.09.2020, 13:32
  • Joanna Gąska
Łosice: Piłsudskiego i Sportową w jednym kierunku
Od wtorku, 8 września obowiązuje zmiana organizacji ruchu w związku z toczącymi się pracami remontowymi na głównej miejskiej arterii. Niestety, wprowadzony wraz z początkiem podjęcia prac modernizacyjnych, ruch wahadłowy sterowany światłami drogowymi, nie zdał egzaminu. Okazało się, że przepustowość była zbyt mała w strategicznych porach dnia i generowała gigantyczne.

W fazie początkowej prac remontowych przejazd pomiędzy częściami miasta położonymi po obu brzegach rzeki wynosił nawet do pół godziny, zwłaszcza rano i tuż po godzinie 15-tej. Wcześniej zabierało to kierowcom dosłownie minuty. Nie dziwi zatem fakt, że wielu z nich nie kryło irytacji.

Zwłaszcza, że nawet dowóz dzieci mieszkających po jednej stronie rzeki do szkoły znajdującej się na jej drugim brzegu zajmował rodzicom kilkadziesiąt minut. Wcześniej przejazd z jednego końca miasta na drugi wynosił zazwyczaj maksymalnie kilka minut. Teraz sama przeprawa przez rzekę wiązała się nawet z kilkudziesięciominutową przejażdżką.

W związku z pojawiającymi się sygnałami o problemach kierowców wprowadzono próbne rozwiązanie tymczasowe zmieniające dotychczasową organizację ruchu na remontowanym odcinku. - Wprowadzony został ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Piłsudskiego od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania ulic, Piłsudskiego, Narutowicza i 11 Listopada. Ruch jednokierunkowy odbywa się w stronę centrum miasta. Z centrum, na drugą stronę rzeki dostaniemy się wytyczonym wcześniej objazdem - przez ul. Sportową – wyjaśnia burmistrz Mariusz Kucewicz. Dodatkowo ruch pieszych odbywa się po chodnikach tylko z jednej strony jezdni. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe