Powiat radzyński: 4,5 mln złotych już na koncie powiatu

  • 18.09.2020, 14:06
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: 4,5 mln złotych już na koncie powiatu
W ostatnich dniach samorząd otrzymał przelew na kwotę 4 mln 582 tys. zł, które symbolicznie kilka miesięcy wcześniej przekazał staroście premier Mateusz Morawiecki w formie promesy.

Symboliczny czek w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych Mateusz Morawiecki przekazał staroście w prezydenckiej kampanii wyborczej, gdy odwiedził Radzyń Podlaski. Kilka dni wcześniej powiat i gminy otrzymały promesy od wojewody lubelskiego.

Wtedy też starosta Szczepan Niebrzegowski deklarował: - Te pieniądze pozwolą dokończyć inwestycję w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, gdzie brakuje części warsztatów szkolnych. Przy oddawaniu pierwszej części inwestycji mówiłem, że zrobię wszystko, by przedsięwzięcie zostało ukończone. Mamy gotowe projekty, teren pod inwestycję i pozwolenia na budowę. Brakowało funduszy.

Ostatnio zapytany o przeznaczenie pieniędzy, które są już fizycznie na koncie starostwa, powiedział. – Zasiliły specjalne, oddzielne konto. Ale chcę zaznaczyć, że kilka miesięcy temu otrzymaliśmy tzw. dwa kartoniki. Jeden od premiera, jeden od wojewody. Pieniądze od premiera już mamy, ale na te z promesy wojewody możemy złożyć wniosek na konkretną inwestycję. I właśnie zamierzamy złożyć wniosek na budowę drugiej części warsztatów ZSP. Liczymy na to, ze jeśli wniosek zostanie dofinansowany, to kwota, którą już mamy dopełni wydatki związane z budową drugiej części warsztatów – wyjaśnia starosta. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polacy obudzcie sie
Polacy obudzcie sie 18.09.2020, 15:15
Sprzedajecie Polskie rolnictwo za fałszywe srebrniki

Pozostałe