Gmina Sosnówka: Wyrazili wdzięczność za trud rolników

  • 18.09.2020, 09:24
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Wyrazili wdzięczność za trud rolników
Tegoroczne gminne dożynki w Sosnówce już za nami. Uroczystość została połączona z odpustem parafialnym ku czci Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Motwicy. Rolnicy dziękowali za otrzymane plony. Przynieśli również ze sobą sękacz, ser, miód, owoce, warzywa, wędliny, wino, wodę, ziarno pod zasiew oraz hostię. 

W tym roku funkcję starostów pełnili młodzi rolnicy: Małgorzata Skrzyńska z Rozwadówki i Tomasz Prystupa z Lipinek. – Przynieśli chleb upieczony ze zbóż tegorocznych zbiorów, jako trud pracy rolnika, symbol dostatku, którym należy się dzielić na znak niesienia sobie pomocy i braterstwa. Ofiarowany chleb to owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich. Jest symbolem życia, radości, sytości i szczęścia – opowiada dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce Jolanta Mikulska.

Dożynki zostały ograniczone do mszy św. w intencji rolników, ale mimo to było uroczyście i barwnie. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Grochowski, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Paszenkach. Mszę koncelebrowali: ks. Robert Bartosik, ks. Roman Siłuch oraz ks. Marek Kujda – proboszczowie parafii z terenu gminy Sosnówka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe