Praca w Ameryce - czy to się opłaca?

  • 18.09.2020, 09:37
  • Artykuł sponsorowany
Praca w Ameryce - czy to się opłaca?
Stany Zjednoczone to od wielu lat najpotężniejsze państwo świata kojarzące się nam w dużej mierze z pieniędzmi. I nic dziwnego, bo w czasach PRL-u, USA było rajem, o którym marzyli Polacy w kontekście poszukiwania lepszego jutra. Głęboko w naszej świadomości znajduje się tęsknota za tym prawdziwym zachodem, wielkimi samochodami i dolarami.

Jednocześnie Ameryka (bo tak potocznie nazywamy Standy Zjednoczone i w artykule terminy te będą używane zamiennie) to kraj wielokulturowy, gdzie nie zabrakło również miejsca dla Polaków. Niejednokrotnie ich potomkowie mówią już wyłącznie po angielsku. Ciągle jednak pozostaje pytanie, czy obecnie nadal opłaca się wyjeżdżać w celach zarobkowych do Stanów Zjednoczonych? Czy praca w Ameryce nadal jest kusząca?

Zarobki w Stanach Zjednoczonych
Standy Zjednoczone to potężny kraj, a bogactwo było w nim gromadzone od kilkudziesięciu lat. Rynek w tym kraju jest bardzo zróżnicowany, tak samo, jak samo USA. Należy pamiętać, że w tym państwie żyje się znacznie łatwiej niż w większości krajów świata. Stawka minimalna jest ustalana na poziomie stanu, a nie całego kraju i w większości z nich waha się od 7,25 do 12 dolarów. Ta kwota sugeruje, że jest to wygodne państwo do życia, mimo większych kosztów życia niż w Polsce.

Stany Zjednoczone są krajem, który mocno docenia wykształcenie oraz odpowiednie kwalifikacje. Niezmiennie lekarze, prawnicy czy informatycy mogą cieszyć się wysokimi zarobkami i dostatnim życiem. Jednocześnie Stany Zjednoczone są krajem, który nie stawia znacznych trudności biurokratycznych w prowadzeniu swojego biznesu i tym samym zachęca do zakładania firm. Właśnie z tego państwa pochodzi najwięcej historii w stylu "Od pucybuta do milionera".

Średnia pensja w USA wynosi około 60 tysięcy dolarów rocznie i jest czterokrotnie wyższa od tej w Polsce. Nawet mimo wyższych kosztów życia, myślę, że to wystarczająca zachęta w kontekście czy opłaca się wyjechać do tego kraju. Znaczące różnice społeczne sprawiają, że wartości statystyczne nie oddają w pełni mozaiki, jaką są Stany Zjednoczone. Praca w Ameryce nadal jest jednak bardzo kusząca.

Czy Polakom opłaca się wyjechać do Stanów Zjednoczonych do pracy?
USA to kraj znajdujący się na innym etapie gospodarczym niż Polska. Jeśli masz odpowiednie wykształcenie lub kwalifikacje, to wyjazd prawdopodobnie zdecydowanie Ci się opłaci. Lekarz, prawnik czy informatyk zostanie doceniony w kraju Rockefellera. Nawet jeśli nie masz specjalnych umiejętności, to wyjazd powinien okazać się korzystny finansowo. Według danych statystycznych pracownik budowlany czy elektryk zarabia około 50 tysięcy, rocznie, a kierowca ponad 40 tysięcy dolarów. Jednocześnie USA daje perspektywy rozwoju i jest krajem, który wynagradza rozwój osobisty.

Jednocześnie Stany Zjednoczone dają możliwość łatwego założenia własnej firmy oraz dostarcza szereg innych zalet. Możesz zostać pracownikiem w Nowym Jorku, Los Angeles czy w Miami, a środowisko, w jakim się znajdziemy, będzie diametralnie inne. Praca w Ameryce ciągle się opłaca. Zarobki jeszcze przez wiele lat będą lepsze niż w Polsce i finansowo prawie zawsze będzie to dobrą decyzję. Amerykański sen nie jest elementem historycznym. Ciągle jest to państwo, w którym stosunkowo łatwo się bogacić.

Więcej o zarobkach w USA przeczytasz na - https://estavisa.pl/jakie-sa-zarobki-w-usa-srednie-i-stale-pensje/

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe