Romanów: Jeszcze raz drogą życia Kraszewskiego

  • 19.09.2020, 12:53
  • (jlk)
Romanów: Jeszcze raz drogą życia Kraszewskiego
Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego organizuje wydarzenie "Droga życia Józefa Ignacego Kraszewskiego". Uroczystość odbędzie się 20 września o godz. 16, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Słowo Podlasia. 

Głównym punktem uroczystości będzie wernisaż wystawy ,,Modlitwy serca Józefa Ignacego Kraszewskiego", prezentującej wpływ wartości chrześcijańskich, ukształtowanych w Romanowie, na postawę życiową i twórczość pisarza. Wydarzenie będzie zachętą do odczytania "na nowo" dzieł Józefa Ignacego Kraszewskiego, jego korespondencji i biografii. Stanie się okazją do refleksji o drodze życia autora ,,Kordeckiego", która była drogą wiary i pokory.

W trakcie uroczystości zaplanowano recytację utworów poetyckich Józefa Ignacego Kraszewskiego w wykonaniu Jacka Borkowskiego, otwarcie wystawy czasowej "Modlitwy serca Józefa Ignacego Kraszewskiego", koncert w wykonaniu Magdaleny Siuciak pt. "To co ważne", projekcję filmu w reżyserii Adama Kulika ,,Uwikłany w historię". Na koniec przewidziano poczęstunek dla gości. 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe