Wisznice: Odsłonili pamiątkową tablicę

  • 19.09.2020, 14:59
  • (jlk)
Wisznice: Odsłonili pamiątkową tablicę UG Wisznice
W Wisznicach zorganizowano uroczystość, upamiętniającą potyczkę pod Wisznicami w ramach walki odwrotowej bitwy warszawskiej 1920 r. Z tej okazji poświęcono tablicę pamiątkową. Przypomniano też udział Podlasia w zwycięstwie. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej "Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 r.". Po odsłonięciu oraz poświęceniu tablicy uroczystość przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach, gdzie odbył się wykład dr. Szczepana Kalinowskiego pt. "Rola Podlasia w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej".

Przed zgromadzonymi zaprezentowali się też artysta Teatru Muzycznego w Lublinie Patrycjusz Sokołowski oraz chór "W Dubicy". Uroczystość odbyła się w niedzielę, 30 sierpnia.  Organizatorami wydarzenia byli: gmina Wisznice, Okręg Związku Piłsudczyków RP w Lublinie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe