Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 17:33
Reklama
Reklama

Gmina Janów Podlaski: Ziemniaczane święto w nadbużańskiej wsi

Pyszne tarty, ziemniaczki opiekane, smażone, gotowane, a nawet na słodko w formie trufli. Wielbiciele kartofelków mieli w czym wybierać, a komisja konkursowa, by wybrać najlepszą potrawę musiała długo się zastanawiać, bo wszystkie zachwycały smakiem i wyglądem. To tego gry, zabawy i wspólny śpiew przy ognisku. Tak właśnie wyglądała kolejna impreza z ziemniakiem w roli głównej.
Gmina Janów Podlaski: Ziemniaczane święto w nadbużańskiej wsi

„Święto pieczonego ziemniaka”, bo o nim mowa, to już tradycja w gminie Janów Podlaski. Tym razem gospodarzem wydarzenia była miejscowość Werchliś. To w miejscowej świetlicy na stole przygotowane przez siebie pyszności rozstawiły gospodynie z terenu gminy, które rywalizowały w corocznym konkursie na najlepszą potrawę. Tematem przewodnim potraw był oczywiście ziemniak, toteż nie zabrakło ziemniaczanej zapiekanki, ziemniaczków opiekanych i nadziewanych czy krokietów z ziemniakami w roli głównej.

– Wszystkie potrawy są zrobione od serca i są naprawdę przepyszne. Mieliśmy bardzo trudny wybór, bo wszystkie dania są przepyszne, podane w fantastyczny sposób, dlatego musieliśmy się długo zastanawiać, które z nich zwycięży – mówiła Ewa Jarząbkowska, sołtys Werchlisia. Oprócz niej w komisji konkursowej znaleźli się dziennikarka Katolickiego Radia Podlasie Beata Malczuk i wójt gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk. – Ziemniak nie tylko dobrze smakuje, ale jednocześnie zbliża ludzi. Dzięki dzisiejszemu wydarzeniu, wielu ludzi wyszło z domów, by się spotkać. Oderwało się na chwilę od komputera i telewizora, możemy sobie normalnie porozmawiać między innymi wymieniając się zdaniami na temat konkursowych potraw czy przepisów. Dodam, że dania naprawdę są rewelacyjne, dlatego trudno było wybrać tę najlepszą. I właściwie nie o to tylko chodziło, bo spełniły dzisiaj też inną funkcję – zgromadziły nas tutaj wszystkich, byśmy mogli spędzić miło czas w swoim towarzystwie – mówił z kolei wójt.

Po burzliwych obradach najlepsze okazały się krokiety Krystyny Jagodzińskiej, drugie miejsce ex aequo zajęła zupa ziemniaczana Doroty Hodun oraz smażone pierogi Haliny Melaniuk, a trzecie ex aequo – ziemniaczane łódeczki Katarzyny Chomiuk-Kopaczuk i babka ziemniaczana Anny Kotańskiej.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZakrześTreść komentarza: Najlepsza akademia w regionie jest w Radzyniu.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:55Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: PrzeKoTreść komentarza: Marszałek wspiera tych którzy się do niego zwracają z prośbą o wsparcie :) Na stadion już dał 10 mln. Da na imprezy masowe pod warunkiem, że ktoś wytrzeźwieje po bankiecie na loży vipów i napisze wniosek. Z tym może być jednak problem jak z tą prośbą o wsparcie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:54Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalki
Reklama
Reklama