Janów Podlaski: Fiskus kształci swoje przyszłe kadry 

  • 20.09.2020, 11:20
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Janów Podlaski: Fiskus kształci swoje przyszłe kadry 
W Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim ruszyły zajęcia w klasie o profilu celno-skarbowym. Opiekę merytoryczną nad programem nauczania sprawuje dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Klasa liczy 26 uczniów. Otrzymają umundurowanie służbowe oraz stopień na świadectwie. - To odpowiedź na oczekiwania środowisk szkolnych, a przy tym możliwość przybliżenia młodym ludziom w sposób merytoryczny i usystematyzowany roli i szerokiego spektrum zadań Służby Celno-Skarbowej - uważa Anna Sakowicz, zastępca dyrektora IAS w Lublinie. Na mocy podpisanego porozumienia lekcje poprowadzą wykładowcy z fiskusa. Przewidziane są 2 godziny tygodniowo. 

Pierwsze zajęcia odbyły się 2 września. Wrażenia? - Już zdążyłam polubić klasę - zapewnia odpowiedzialna za kwestie merytoryczne Marta Oniszczuk z Działu Postępowania Podatkowego Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Młodzież pytała o wszystko. Od liczby stopni i stanowisk służbowych w SCS, poprzez specyfikę kontroli, a kończąc na bitcoinach. Martę Oniszczuk wspomagać będą specjaliści z lubelskiej IAS i LUCS. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe