Gmina Łosice: Droga w Meszkach w połowie października

  • 20.09.2020, 11:40
  • Joanna Gąska
Gmina Łosice: Droga w Meszkach w połowie października
Ponad 333 tys. zł wynieść ma remont drogi gminnej  w Meszkach, na którą miasto pozyskało 155 tys. zł dofinansowania z budżetu samorządu Mazowsza. Planowane prace rozpoczną się lada dzień, a już w połowie października mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionej i bezpiecznej trasy.

Remont gminnej drogi w Meszkach możliwy jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od samorządu województwa mazowieckiego. Po jego zakończeniu pełna dziur jezdnia odzyska dawną świetność. Modernizacja obejmie bowiem zarówno położenie nowej nawierzchni, jak i budowę umocnień rowów i skarp do odprowadzania wody deszczowej. Powstaną tam też pobocza i zjazdy.

Łosiccy samorządowcy podpisali już stosowne umowy z wykonawcą, który zobowiązał się do zakończenia prac w połowie października. - Całkowity koszt zadania wyniesie 333 330 zł, termin realizacji zadania to 15 października tego roku - informuje burmistrz miasta i gminy Mariusz Kucewicz.

Na inwestycję pozyskano 155 000 zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczonych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. - Pozostałe koszty zostaną pokryte z budżetu miasta i gminy Łosice – dodaje miejscowy włodarz. 

Wykonawca został wyłoniony w przetargu, do którego zgłosiło się 5 oferentów. Jest to już kolejny przetarg w którym wybrana oferta jest niższa od kwoty kosztorysowej zadania.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z  MESZEK !
Z MESZEK ! 06.10.2020, 19:33
Czy chodzi o niedokończony stromy kawałek drogi Meszki - Falatycze ?

Pozostałe