Radzyń Podlaski: Balladyna w centrum miasta

  • 20.09.2020, 11:43
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Balladyna w centrum miasta
Na pl. Wolności, 5 września zebrali się przedstawiciele różnych środowisk, by wspólnie przeczytać dzieło Juliusza Słowackiego, „Balladyna”. W ten sposób miasto włączyło się w akcję Narodowego czytania.

Fragmenty dzieła odczytali publicznie: starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski i wiceburmistrz Radzynia Sławomir Lipski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Ewa Grodzka, rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Dariusz Gałan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Anna Wasak, Halina Opałka I Ewa Stephan reprezentujące Dyskusyjne Kluby Książki działające przy MBP oraz uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2: Weronika Mackiewicz i Marta Sawicka.

- Do lektury wprowadziła Renata Sieromska, polonistka i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, która zaprezentowała sylwetkę Juliusza Słowackiego i podkreśliła, że choć "Balladyna" powstała w Szwajcarii w 1834 r. w atmosferze pesymizmu po upadku powstania listopadowego, to niesie ze sobą wartości uniwersalne – relacjonuje Anna Wasak, rzecznik radzyńskiego ratusza. – Jak zaznaczyła Renata Sieromska, Słowacki pokazuje, że charakter i prawa dziejów są niezmienne, jak niezmienne są ludzkie namiętności.

Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim. A uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe