Gmina Ulan-Majorat: Centrum już gotowe

  • 21.09.2020, 10:22
  • (joan)
Gmina Ulan-Majorat: Centrum już gotowe Jarosław Koczkodaj
Na początku września w ukończonym budynku Centrum Społeczno – Kulturalnym w Sobolach pojawiła się komisja odbioru technicznego. Budowa budynku, którego realizacja właśnie została ukończona, rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku.

Przypomnijmy, ze gmina pozyskała na inwestycję 1,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Natomiast całkowity koszt postawienia CSK to 1,8 mln zł. Część budynku wykorzysta na swoje potrzeby Ochotnicza Straż Pożarna w Sobolach. Jednak głównym założeniem jego powstania jest stworzenie przestrzeni dla działań kulturalno – społecznych. Swoją działalność będą tu realizować m.in. „Kobiety z pasją”. To też miejsce, gdzie funkcjonować ma wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych i niepełnosprawnych. W budynku pojawiła się winda dla wózków, a przed nim zainstalowano siłownię plenerową.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe