Łosice: Na lądzie i w wodzie

  • 21.09.2020, 10:26
  • (jg)
Łosice: Na lądzie i w wodzie
Terytorialsi ćwiczyli na wypadek wsparcia innych służb podczas wystąpienia powodzi, huraganów czy pożarów wielkoobszarowych. 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej trzech kompani 53 blp z Siedlec współpracując z Ochotniczą Strażą Pożarną szkolili się m.in. z zakresu ratownictwa wodnego i ewakuacji podczas wystąpienia powodzi. Działania miały na celu budowanie kompetencji podwójnego zastosowania.

- Są one przydatne zarówno w czasie wystąpienia konfliktu militarnego, jak i w czasie sytuacji kryzysowej o charakterze niemilitarnym w okresie pokoju – wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tematyka dotyczyła również szeroko pojętego ratownictwa drogowego, udzielania pierwszej pomocy, tworzenia linii gaśniczej czy zasad pomocy doraźnej w sytuacjach niekonwencjonalnych. - Celem jest wsparcie organów administracji publicznej i służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych – dodaje por. Krzysztof Drozdowski, dowódca kompanii logistycznej.

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe