Gmina Terespol: Papierosy ukryte w ciężarówce

  • 21.09.2020, 15:45
  • (el)
Gmina Terespol: Papierosy ukryte w ciężarówce
Przemyt 24 tysięcy paczek papierosów o wartości 330 tys. zł. udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Przemytnicy ukryli używki ukryte w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi do Polski.

Na kontrabandę natrafili funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie, którzy postanowili skontrolować samochód ciężarowy przewożący z Białorusi do Polski deski. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, że poza deskami w naczepie ukryte są również kartonowe pudła wypełnione papierosami.

Funkcjonariusze celno-skarbowi zajęli w sumie 24 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 330 tys. złotych.

Jak podkreślają służby prasowe Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, gdyby zatrzymane na granicy wyroby trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce straty budżetu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wyniosłyby ćwierć miliona złotych. W sprawie wszczęto dochodzenie. 

W tym roku na przejściach granicznych w województwie lubelskim funkcjonariusze KAS zatrzymali już blisko 1,5 mln paczek papierosów. W ostatnich miesiącach, po zamknięciu przejść granicznych dla ruchu osobowego, stwierdzono nasilenie prób przemytów na przejściach towarowych, w tym z wykorzystaniem ciężarówek. 

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe