Łosice: Tysiące świerków dla mieszkańców

  • 22.09.2020, 16:19
  • Joanna Gąska
Łosice: Tysiące świerków dla mieszkańców
Tysiące sadzonek świerka pospolitego trafiło do mieszkańców miasta, którzy w miniony piątek odwiedzili park im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji #sadziMY, zapoczątkowanej w zeszłym roku przez parę prezydencką. W ramach wydarzenia w całym kraju rozdano łącznie milion sadzonek różnych gatunków drzew.

Niecodzienne stoisko leśników wzbudziło ogromne zainteresowanie łosiczan i przyjezdnych gości, którzy z dużym entuzjazmem włączyli się do akcji. Na każdego chętnego czekały kilkuletnie, dobrze ukorzenione sadzonki. Przy okazji mieszkańcy rozmawiali ze specjalistami z sarnackiego nadleśnictwa na tematy związane z ekologią, uprawą drzew i krzewów. Mogli też dowiedzieć się gdzie warto pojechać na grzyby.  

- Rozdaliśmy w ramach akcji łącznie milion sadzonek we wszystkich dyrekcjach regionalnych i we wszystkich nadleśnictwach. Sarnackie Nadleśnictwo rozdało sadzonki świerka. Bardzo się cieszymy z tak dużego odzewu i zainteresowania łosiczan. Życzymy, by sadzonki szybko urosły i upiększyły krajobraz – mówi nadleśniczy Andrzej Wybranowski. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe