Biała Podlaska: Wszyscy kręcimy kilometry dla miasta

  • 22.09.2020, 18:30
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Wszyscy kręcimy kilometry dla miasta
Trwa zacięta rywalizacja między miastami o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Biała Podlaska znajduje się na trzecim miejscu w rankingu, dzięki zdobytym 2743 punktom. Finał 30 września.

W ostatnim czasie punkty dla miasta zdobyło blisko stu uczestników, którzy wzięli udział w 10. Rajdzie Rowerowym Szlakiem J.I. Kraszewskiego, na trasie z Białej Podlaskiej do Romanowa. – To wyjątkowa impreza łącząca aktywny, zdrowy styl życia z popularyzacją miejsc i postaci wyjątkowych dla naszego terenu – mówi Małgorzata Rafał kierownik Centrum Informacji Turystycznej.

Jak kręcić kilometry dla miasta? - Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Można ją znaleźć pod nazwą Rowerowa Stolica Polski. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Wartością dodaną dla włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej – wyjaśniają pomysłodawcy inicjatywy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe