Izabela Paszkiewicz wicemistrzynią Polski

• 22.09.2020, 12:21
  • (AK)
Izabela Paszkiewicz wicemistrzynią Polski Archiwum Izabeli Paszkiewicz
Brawa dla Izabeli Paszkiewicz z Terespola, która w Karpaczu wywalczyła srebrny medal w mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 metrów.

W rywalizacji pań początkowo na czele stawki biegła kilkuosobowa grupa zawodniczek, od której w połowie dystansu oderwały się reprezentująca AZS UMCS Lublin Izabela Paszkiewicz oraz Katarzyna Jankowska z Podlasia Biała Podlaska. I obie nadawały już ton rywalizacji. Na kilkaset metrów przed metą skutecznie zaatakowała Jankowska i zwyciężyła z czasem 33.10,52 min. Zdobywając swój czwarty tytuł mistrzowski wśród seniorek. Druga była nasza biegaczka, z nowym rekordem życiowym: 33.14,34. Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn – 33.42.21.

W biegu mężczyzn wygrał Krystian Zalewski z UKS Goleniów z czasem 28.59,88, przed Szymonem Kulką (Grunwald Poznań) – 29.13,14 i Adamem Nowickim (MKL Szczecin) – 29.23,35.