Gmina Biała Podlaska: Radny: „Znowu Rakowiska?”

  • 23.09.2020, 12:48
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Radny: „Znowu Rakowiska?”
W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna sesja rady gminy. Oprócz wielu innych tematów, podejmowana była także uchwała o zmianach w budżecie samorządu. Znalazła się w nich pozycja, dotycząca budowy kanalizacji w ul. Sasankowej w Rakowiskach. Zastrzeżenia do tego pomysłu miał radny Sebastian Gałązka, któremu nie spodobało się, że na trzeciej sesji z kolei wprowadzane są zmiany w finansach na rzecz Rakowisk właśnie.

Na ostatniej sesji rady gminy Biała Podlaska, 18 września, jedną z uchwał, nad którą głosowali radni była ta o wprowadzeniu zmian w samorządowym budżecie. Propozycje zaprezentował gminny skarbnik Krzysztof Radzikowski, a jedną z proponowanych zmian było przeznaczenie 300 tysięcy złotych z Funduszu Inicjatyw Lokalnych na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Sasankowej w Rakowiskach. Przypomnijmy, że bialski samorząd otrzymał z tego programu ponad 1,2 mln złotych.

Radnemu Sebastianowi Gałązce z okręgu, obejmującego Dokudów I, Dokudów II, Ortel Książęcy I, Ortel Książęcy II, Ogrodniki, Perkowice, nie spodobał się ten pomysł.

- Korzystając z obecności sołtysów pragnę podkreślić, że te zmiany w budżecie proponowane są nie przez radę gminy, ale przez wójta. To on jako organ nadzorczy może bezpośrednio zgłaszać wnioski o zmiany. Dlaczego taki wstęp? To jest trzecia sesja z kolei, na której zmiany w budżecie dotyczą Rakowisk. W maju było to przyłącze kanalizacyjne do powstającego kościoła, w lipcu było 60 tys. na boisko, teraz mamy ulicę Sasankową. Trochę się temu dziwię, bo są też inne miejscowości. Poza tym chodzi też o samą procedurę wprowadzania zmian. W przypadku, gdy wprowadzane są przez pana wójta, my jako radni nie mamy szans nawet ich przedyskutować na komisjach. Zastanawiam się więc, jak to zrobić, żeby inwestycje w innych miejscowościach były wprowadzane w tak prosty sposób do budżetu? – denerwował się radny Sebastian Gałązka.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 24.09.2020, 12:34
Może lista wg demografii, to nie nazwy ulic, może nikt się nie nie wywróci. Sasan, to Wójt powinien ludziom odszkodowania zwracać za szkody, jakie wyrządził swoim działaniem.
listo nosz
listo nosz 24.09.2020, 12:30
A co mądrego na tej sesji powiedział radny Siwiec, oprócz tego ze pandemii ni ma? Widocznie wszystkim radnym spodobał się ten pomysł skoro go przegłosowali.

Pozostałe