Dmitrij Tichon: Musimy się bić i być wojownikami

  • 23.09.2020, 17:22
  • (AK)
Dmitrij Tichon: Musimy się bić i być wojownikami Arkadiusz Kielar
Z Dmitrijem Tichonem, trenerem pierwszoligowego zespołu piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska, rozmawia Arkadiusz Kielar

Rozpoczęliście nowy sezon w pierwszej lidze od zwycięstwa 31:27 z rezerwami Orlenu Wisły II w Płocku. 

- Spodziewałem się, że mecz będzie dla nas jeszcze cięższy. Ale ja zwracałem uwagę nie tyle na przeciwnika, co przede wszystkim na grę swoich chłopaków. Doświadczenie było po naszej stronie (...) 

Pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie we własnej hali rozegracie 3 października z Mazurem Sierpc.

- Na temat Sierpca powiem tak: myślę, że ten zespół chce walczyć z każdym, w tamtym sezonie w pierwszej lidze u siebie w grupie próbował grać jak najlepiej i wiem, że grał dobrze. Ale będziemy ćwiczyć tak, żeby nas nie zaskoczyli (...)

Który zespół jest według pana najmocniejszym rywalem AZS AWF w grupie C?

- AZS AWF Biała Podlaska będzie najmocniejszym rywalem dla... samego siebie. Przeszkodą do przeskoczenia możemy być sami dla siebie, były już takie sytuacje, że graliśmy nasze najlepsze mecze z najmocniejszymi przeciwnikami, ale i słabsze spotkania z tymi teoretycznie słabszymi. Musimy się bić i być wojownikami, którzy nie tylko chcą odebrać rywalowi punkty, ale chcą odebrać im każdą piłkę, w każdej sytuacji, w każdej akcji (...)

Cała rozmowa w "Skarbie Kibica" w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.

(AK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe