Gmina Łomazy: Zarośnięte pobocza

  • 24.09.2020, 09:14
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Zarośnięte pobocza
Sołtys Stasiówki narzeka, że pobocza drogi powiatowej z Kopytnika do Huszczy są zarośnięte krzakami. - To niebezpieczne dla korzystających z drogi - mówi.  Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej odpowiada, że prośbę o wykoszenie poboczy przekazał kierownikowi obwodu drogowego  w Sławatyczach. Jak dotąd, sprawa stoi w miejscu.

Chodzi o drogę powiatową Nr 1075L na odcinku Kopytnik-Huszcza. – Jeździmy nią do kościoła w Huszczy i na nasze pola. Problem w tym, że pobocze jest zarośnięte. Niedawno był sezon żniw, ciągle trwają prace polowe. Drogą jeździ duży sprzęt rolniczy. Kiedy z naprzeciwka nadjedzie samochód osobowy, nie mają szans, żeby się wyminąć – opowiada Witold Bujalski. – Sytuacja staje się szczególnie niebezpieczna, kiedy na drodze oprócz kombajnu czy ciągnika pojawi się pieszy lub rowerzysta. Musi uciekać w zakrzaczenia. 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe