Koronawirus: Kwarantanna dla uczniów i przedszkolaków, fałszywy alarm w bialskiej szkole

  • 24.09.2020, 10:18
  • red.
Koronawirus: Kwarantanna dla uczniów i przedszkolaków, fałszywy alarm w bialskiej szkole
Od początku tygodnia z powodu zakażenia koronawirusem jednej z nauczycielek zamknięty jest punkt przedszkolny w Woskrzenicach Dużych. Kwarantanną zostało objętych 40 przedszkolaków wraz z rodzinami. W kwarantannie są też uczniowie klas 7 i 8 w szkole w Woskrzenicach i Grabanowie. Otrzymaliśmy też informację, że jeden z uczniów bialskiego Staszica jest zakażony koronawirusem. Dyrektor Aleksandra Dopierała dementuje jednak tę pogłoskę i zapewnia, że jest w stałym kontakcie z sanepidem.

Od wtorku, 22 września, zamknięty jest oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych. Ma to związek z zakażeniem jednej z nauczycielek koronawirusem. W związku z tym kwarantanną zostało objętych 40 przedszkolaków wraz z rodzinami, a punkt przedszkolny został zamknięty. W kwarantannie są też uczniowie klas 7 i 8 woskrzenickiej szkoły, zajęcia mają prowadzone zdalnie. Nauczycielka woskrzenickiej szkoły na co dzień uczy także w Szkole Podstawowej w Grabanowie. Tam też uczniowie klas 7 i 8 zostali poddani kwarantannie. - Uczniowie naszej szkoły przebywają w kwarantannie od 23 września do 28 września. We wtorek, 29 września, wracają na zajęcia do szkoły. Łącznie to 34 uczniów - informuje Beata Zydlewska, dyrektor szkoły w Grabanowie.

Z kolei do naszej redakcji dotarła wczoraj informacja, że jeden z uczniów klasy 2a IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej jest zakażony koronawirusem. Sprawdziliśmy tę informację. - To zdecydowanie plotka. Wychowawcy i nauczyciele mają obowiązek informowania mnie na bieżąco o zachorowaniach w ich klasach. Dodatkowo jestem w stałym kontakcie z sanepidem, a takiej informacji nie otrzymałam - dementuje dyrektor IV LO im. Stanisława Staszica, Aleksandra Dopierała.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe