Gmina Międzyrzec Podlaski: Idą w kulturę ze stowarzyszeniem

  • 25.09.2020, 13:30
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Idą w kulturę ze stowarzyszeniem GOK Międzyrzec Podlaski
Niedawno zarejestrowano nowe stowarzyszenie, które będzie działać przy ośrodku kultury. Zrzesza ludzi, którym zależy na tym, by szeroko pojęta kultura trafiła do jak największej liczby mieszkańców. 

Stowarzyszenie „Idziemy w kulturę!” powstało z myślą o tym, by do gminy trafiały większe pieniądze na organizację imprez, warsztatów czy szkoleń, związanych z kulturą, ale nie tylko. - Będzie to świetne uzupełnienie naszej oferty. Poza tym stowarzyszenia z racji swojego statusu prawnego mają więcej możliwości, by uzyskiwać dotacje z zewnątrz – wyjaśnia jego pomysłodawczyni i prezes Sylwia Hubica, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.   

Stowarzyszenie będzie zatem dodatkową opcją dla gminy na pozyskiwanie funduszy na przedsięwzięcia kulturalne i projekty. - Kwoty i źródła finansowania tak naprawdę nie są ważne, będziemy się starali korzystać ze wszystkich dostępnych opcji, bo mamy naprawdę wiele pomysłów – opowiada dyrektor GOK. 

Pomysł tlił się w jej głowie już dwa lata temu, ale wówczas chciała, by stowarzyszenie było ukierunkowane na warsztaty z młodymi matkami czy w ogóle z kobietami. Wtedy jednak z braku chętnych pomysł upadł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe