Radzyń Podlaski: Muzyka filmowa w ramach DKL

  • 26.09.2020, 07:43
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Muzyka filmowa w ramach DKL
Przed mami drugi z pięciu koncertów w ramach tegorocznej edycji Dni Karola Lipińskiego. Niestety, ci którzy jeszcze nie zadbali o wejściówki, będą mogli obejrzeć koncert jedynie online. Miejsc na sali koncertowej już nie ma.

Tym razem, 26 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Koncert Polskiej Muzyki Filmowej. - Gościć będziemy, znaną już radzyńskiej publiczności, Warszawską Orkiestrę Kameralną Impressione pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów Milenę Lange – sopran i Adama Szerszenia – baryton – informuje Agnieszka Jeż, prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego. - Na program koncertu złożą się utwory m. in.: Krzesimira  Dębskiego, Jerzego Matuszkiewicza, Wojciecha Kilara, Waldemara Kazaneckiego, Adama Walacińskiego, Zbigniewa Preisnera, Krzysztofa Komedy, Michała Lorenca.

Soliści towarzyszący orkiestrze Krzesimira Dębskiego to wysokiej klasy artyści. - Milena Lange to uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. W swoim repertuarze posiada liczne partie operowe oraz musicalowe. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi oraz z wieloma mistrzami batuty z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą – prezentuje prezes Agnieszka Jeż. - Adam Szerszeń natomiast, to solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie i Opery Krakowskiej. Występuje z orkiestrami filharmonicznymi w kraju i za granicą. Występował w Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Francji, Włoszech, Kanadzie czy Tajwanie.

Tegoroczne koncerty w ramach DKL w związku z reżimem sanitarnym, nie są wolne od obostrzeń. - Zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych, uczestnicy imprezy zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego od innych osób, zakrywania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk przed wejściem i po zakończeniu koncertu. Dlatego prosimy o przyniesienie maseczek lub przyłbic. Przed wejściem na koncert należy okazać obsłudze wypełnione i wydrukowane oświadczenie, którego wzór można pobrać wcześniej ze strony internetowej RTM – informuje prezes Jeż.

Na salę wejdą jedynie ci, którzy dokonali wcześniej rezerwacji miejsca. - Niestety, ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem, wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. Natomiast Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne planuje transmisję koncertu w trybie online, tak aby był dostępny dla wszystkich melomanów. Link do wydarzenia na naszym kanale youtube.

Transmisję finansuje Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim. Koncert dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe