Region: Gospodarstwa Roku znów wybrane

  • 27.09.2020, 12:20
  • Joanna Danielewicz
Region: Gospodarstwa Roku znów wybrane
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek rozstrzygnęła już po raz dziesiąty konkurs dla producentów mleka, zrzeszonych jako spółdzielcy. W gronie najlepszych znalazły się gospodarstwa z gmin Wohyń i Międzyrzec Podlaski.

- Doroczny konkurs Spomleku trwa okrągły rok, a udział w nim biorą wszyscy dostawcy surowca – ponad 1100 osób. Punkty przyznawane są za jakość mleka i jego parametry, wydajność na podstawie oceny wartości użytkowej bydła,  współpracę z działem zaopatrzenia rolników i staż dostaw mleka do spółdzielni – informuje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy SM Spomlek.

- Zmagania podzielone są na cztery etapy. Po każdym z nich z konkursu odpada 25 proc. gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do finału  wchodzi 15 gospodarstw z każdej grupy. Kategorii jest trzy: „Gospodarstwo małe” - produkujące  od  50  tys. do  200  tys.  litrów  mleka rocznie, „Gospodarstwo średnie” od 200 do 360 tys. l mleka rocznie oraz „Gospodarstwo duże” produkujące powyżej 360 tys. litrów mleka.  

W tym roku, z uwagi na szczególną sytuację epidemiczną, nie odbyła się tradycyjna gala finałowa, ale konkurs udało się przeprowadzić i rozstrzygnąć. - Wierzymy,  że  dzięki  konkursowi  zmienia  się  wizerunek  polskiej  wsi.  Ten  rok  jest  wyjątkowy,  wyniki  konkursu  ogłaszamy  dużo  później  niż  zazwyczaj,  ale  cieszy  mnie  bardzo  fakt,  że  nagrody  główne  jadą  do  każdego  oddziału  naszej mleczarni:  do  Radzynia Podlaskiego,  Młynar  i  Chojnic - mówi Agnieszka Kamela, dyrektor skupu SM Spomlek. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe