Parczew: Nie zwalniają inwestycyjnego tempa

  • 01.10.2020, 08:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Parczew: Nie zwalniają inwestycyjnego tempa
Zawirowania związane z pandemią koronawirusa nie zwolniły tempa, jeśli chodzi o inwestycje realizowane na terenie miasta.

Najważniejsze z nich to drugi etap rewitalizacji miejsc zdegradowanych, montaż instalacji solarnych oraz budowa ul. Zbożowej. - Realizujemy inwestycje, które zakładaliśmy w budżecie przebiegają bez opóźnień – mówi burmistrz Paweł Kędracki. - Miasto pięknieje, a dzięki rządowym i unijnym dotacjom mieszkańcy już wkrótce będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. instalacje czerpiące energię z odnawialnych źródeł energii. Ważnym wyzwaniem jest kolejny etap rewitalizacji. Obecnie zakończone są prace na osiedlu Polna. Jednocześnie samorząd przystępuje do ogłoszenia przetargu na modernizację Osiedlowego Domu Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Parczewie.

Drugi ważny przetarg dotyczy montażu instalacji solarnych. W ramach projektu w gminie zostanie zamontowanych ponad 400 instalacji solarnych. Inwestycja rozłożona jest na 2 lata. – W tym roku zamontowanych zostanie ok. 100 instalacji, w kolejnym 300 – informuje burmistrz. Kluczową z inwestycji drogowych, realizowanych w ramach rządowego programu budowy dróg lokalnych jest budowa ul. Zbożowej. Zakończenie prac planowane jest na rok 2021.
 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rozczarowana
Rozczarowana 02.10.2020, 16:09
Co po tych inwestycjach. Jak smród nieziemski w tym Parczewie. Jakas ubojnia czy fermy, no nie da sie oddychac az sie niedobrze robi.

Pozostałe