Biała Podlaska: Nowa inicjatywa skierowana do kobiet

  • 01.10.2020, 14:01 (aktualizacja 01.10.2020, 14:15)
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Nowa inicjatywa skierowana do kobiet pixabay.com
W Białej Podlaskiej powstaje wspólnota katolicka dla kobiet. Cały projekt będzie trwał trzy lata. Konferencje będą się odbywać raz w miesiącu, we wtorki i w niedziele, w sali kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na Woli za Torami. Poprowadzi je Magdalena Halak, teolog i mówczyni w Szkole Nowej Ewangelizacji prowadzonej przez ks. Rafała Jarosiewicza. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 11 października o godz. 19.00.

Zaplanowanych jest dziewięć spotkań, które będą podzielone na trzy części. Pierwsze trzy warsztaty będą dotyczyć tego, jak towarzyszyć samej sobie. – Często słyszę od kobiet kiedy zaczynamy ten warsztat, że przecież towarzyszą mężowi, dzieciom, ale wtedy tłumaczę, że będziemy uczyć się jak towarzyszyć samej sobie. Najpierw musimy poznać siebie by prawidłowo towarzyszyć bliskim. Drugi cykl spotkań został nazwany: „Żyć jak umiłowana”. Zdarza się, że wierzymy w wiele kłamstw na swój temat, np. kiedy coś nam się nie uda powtarzamy w myślach: Jestem głupia! Nie dam rady tego zrobić! Nie potrafię się tego nauczyć! itd. Usłyszałyśmy te fałszywe przesłania w rodzinie lub w szkole bądź w innym środowisku. To spowodowało, iż fałszywe przekonania się w nas zakorzeniły. Dlatego będziemy pracować nad odkłamywaniem obrazu samej siebie. Przekonamy się, że naszej wartości nie określają opinie innych ludzi, a jedynie Bóg – zaznacza Magdalena Halak. Kolejne cykle dotyczą tego, jak nieść życie, nawet jeśli nie jesteśmy matkami. – Będziemy też odkrywać misję, jaką ma zaplanowaną dla nas Bóg – podkreśla.

Spotkania od października

Magdalena Halak jest z wykształcenia teologiem, przez dwanaście lat uczyła w szkole katechezy, później założyła własną działalność, w ramach której organizuje chrześcijańskie konferencje i prowadzi rekolekcje. Należy też do Szkoły Nowej Ewangelizacji prowadzonej przez ks. Rafała Jarosiewicza. W Akademii Rozwoju Talentów, we współpracy z autorką programu dla kobiet Magdaleną Plucner podjęła się formacji różnych grup. Uczy też prowadzenia konferencji oraz jest trenerem Kompasu Kariery, narzędzia, które pomaga odnaleźć życiowe powołanie. Na spotkania można zapisać się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej www.rozwijajtalenty.pl W tej witrynie można znaleźć też dokładne terminy spotkań, które rozpoczną się w październiku. Każdy warsztat będzie trwał półtorej godziny. By móc wziąć udział w projekcie należy wpłacić kaucję wynoszącą 100 zł, jest ona zwracana jeśli dana osoba będzie na wszystkich zajęciach.
 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 02.10.2020, 12:38
Wspaniała inicjatywa.
Yogi babu
Yogi babu 01.10.2020, 22:15
Największa zaraza naszych czasów instytucja kościoła oraz niestety ale internet

Pozostałe